Aktualności

Druga edycja #LPGday

7 czerwca 2020 r. obchodzić będziemy drugą edycję wyjątkowego święta gazu płynnego – LPG day. W dniu tym wiele firm, organizacji światowych wykorzystując hashtag #LPGday zamieszczać będzie różnego rodzaje materiały, posty promujące wykorzystanie LPG w wielu sektorach gospodarki.

Zebranie Plenarne POGP

17 czerwca 2020 r. odbędzie się kolejne Zebranie Plenarne Organizacji.

Najnowszy raport POGP już dostępny!

W zakładce Raporty oraz na Stronie głównej mają Państwo możliwość zapoznać się z najnowszym Raportem Rocznym POGP za rok 2019. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Prezentacja Raportu Rocznego 16 kwietnia odwołana

Ze względu na pandemię koronawirusa władze POGP postanowiły odwołać Prezentację Raportu Rocznego 16 kwietnia 2020. Sam Raport Roczny, niezależnie od powyższego, będzie gotowy zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

Kongres LGE w Barcelonie odwołany

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa władze LGE podjęły decyzję o odwołaniu Kongresu 2020 w Barcelonie. Informacja o nowej dacie wydarzenia zostanie podana w późniejszym terminie.

Konferencja w Belgradzie przełożona

Ze względu na pandemię koronawirusa, konferencja w Belgradzie, która pierwotnie planowana była na 18-20 marca, zostaje przełożona na termin późniejszy. O nowym terminie spotkania poinformujemy na stronie.  

Novatek Green Energy uruchamia pierwszą stację tankowania LNG w Polsce

Novatek Green Energy – polska spółka zależna rosyjskiego producenta skroplonego gazu ziemnego Novatek – uruchomiła pierwszą w Polsce stację tankowania LNG, podała spółka. Placówka zlokalizowana w Krzywej przy autostradzie A4 pomiędzy Legnicą a Zgorzelcem umożliwia obsługę ok. 50 pojazdów dziennie....

Wzrost opłaty paliwowej

Od 1 marca stawka na benzyny zostanie podwyższona o 12,3 proc. Za 1000 litrów benzyn opłata wzrośnie ze 138,49 zł do 155,49 zł. W przypadku olejów napędowych skala podwyżki będzie niższa z 306,34 do 323,34 zł, tj. o ok. 5,5...

POGP wchodzi w LNG

Miło nam poinformować, że zgodnie z decyzją Prezydium POGP, w ramach Organizacji powołano Komisję ds. LNG i innowacyjności. Oznacza to, że przedmiotem działania Polskiej Organizacji Gazu Płynnego, oprócz gazu płynnego LPG, staje się również skroplony gaz ziemny LNG. Istotnym zagadnieniem...
1 2 3 10